Aug 11

بخش عمده‌ای از جامعه فرهنگی – هنری ایران تحت فشار و ظلمی مضاعف قرار گرفته و روز به روز سرمایه‌های مادی و معنوی آن‌ها تحلیل می‌رود.
لغو غیرقانونی کنسرت‌ها در سال‌های اخیر و اوج‌گیری این بلیه در زمان دولت یازدهم، جان‌های شیرین را به لب رسانده و متاسفانه فریاد و فغان اهالی هنر موسیقی هم راه به جایی نمی‌برد.
خواسته هنرمندان و اهالی موسیقی برچیدن موانع بر سرراه فعالیت های هنری آنان است…ودر صورت لغو هر برنامه مجوزدار، دولت باید ساز و کار جبران خسارت و پرداخت تمام و کمال غرامت‌ها را در نظر بگیرد تا از این پس، هیچ هنرمندی متضرر رفتار غیرقانونی و اعمال سلیقه شخصی افراد نشود.

Feb 29

ناصر زرافشان«مجله نویسان» مهرنامه از آن قماش قلم بدستانی هستند که گمان می کنند، «هر چه دورتر تف بیندازند، بزرگ تر شده اند»، تصور می کنند هر چه بیشتر گنده گوئی کنند، خود نیز بزرگ تر می شوند: استالین، چه گوارا، چریک های فدایی خلق و سر آخر تخطئه بهرنگی با تحریفات ناشیانه و اطلاعات و اظهارنظرهای سطحی و آبکی … ادامه مطلب …»

Jan 17
زندگی بَدَوی مردمان بلوچ روستای کُناردر در ۲۰۰۰ کیلومتری تهران

مردم «کناردر» در مملکتی ثروتمند زندگی می‌کنند. روستای دورافتاده کُناردر، در مرز سیستان و بلوچستان و هرمزگان، جایی است که نزدیک به ۵۰ خانوار ساکن در آن نه آب لوله‌کشی دارند نه برق، نه مرکز بهداشت و درمان‌گاه، نه تلفن، و نه امواج موبایل و تلویزیون. مردمان این روستا در کپرهای نامقاومی زندگی می‌کنند که دست‌کم سالی یک بار در اثر باد و طوفان از بین می‌رود. زنان و دختران این روستا آب‌ مورد نیازشان را با دیگ و قابلمه و پارچ از رودخانه‌ای که در یک کیلومتری روستا است می‌آورند و مردان خانواده نیز چشم‌انتظار ۴۵ هزار تومان یارانه‌ی ماهیانه هستند. هرچند هستند روستاییانی که هنوز شناسنامه ندارند و همین یارانه را نیز نمی‌گیرند.از صفحه‌ی تقاطع http://on.fb.me/1Se7NWOتلگرام شهروندیار: telegram.me/shahrvandyar

Posted by ‎کارگاه آموزشی شهروندیار‎ on Donnerstag, 24. Dezember 2015

Oct 22

Sep 14

امروز تبریز ؛ مراسم خاکسپاری رفیق شاهرخ زمانی

Posted by Mohammad Ghaznavian
on Dienstag, 15. September 2015

Aug 05

محمدعلی طاهری، نویسنده و پژوهشگر عرفانکانون نویسندگان ایران با انتشار اطلاعیه‌ای صدور حکم اعدام برای محمدعلی طاهری، نویسنده و پژوهشگر عرفان و بنیانگذار مؤسسه فرهنگی هنری «عرفان حلقه» در دادگاه بدوی را محکوم کرد و خواهان لغو آن شد.
در این اطلاعیه با عنوان «اعدام عقیدتی، اعدام آزادی بیان است»، کانون نویسندگان ایران آورده است: «در ایران روند اعدام‌ها همچنان پرشمار و پرشتاب ادامه دارد و منظور از آن دامن زدن به فضای رعب و وحشت میان مردمی است که خواسته‌های به‌حق و برآورده نشده‌شان طی سالیان، انبوه شده است.» ادامه مطلب …»

Dec 26
1419406599607_amin khosroshahi-24.JPG امروز روز اندوه و حسرت است … نه برای مرتضی احمدی که یک عمر با افتخار زندگی کرد. امروز برای هنرمندان و علاقمندان مرتضی احمدی که پیکر او را به خاک سپردند، روز حسرت بود؛ امروز در مراسم تشییع مرتضی احمدی یک فرهنگ به خاک سپرده شد؛ فرهنگی که متأسفانه حتی بین هنرمندان هم کم‌کم به یک مقوله نادر بدل می‌شود. ادامه مطلب …»
Nov 29

«شايد نوشتن اين نامه، دشوارترين و زيباترين لحظه عمرم را رقم می‌زند. از روزهايی دور، از کوچه پس کوچه‌های خيابان خيام تا دبستان حافظ. از خيابان خواجه نظام‌الملک تا هنرستان موسيقی… از صدها کوچه و شهر و ديار گذشتم اما به شوق هفت شهر عشق در خم کوچه‌ای به انتظار ماندم و می‌مانم…چه باشکوه است ستايش آموزگارانی که واژه مقدس هنر را در من دميدند. سال‌هاست به پاس حق‌شناسی‌شان دل می نوازم و چه بزرگ مردمی که دل می‌دهند، می‌سازند و می‌پرورانند هنرمندشان را… هنرمند در ديار خود ساخته می‌شود تا بپروراند جهانی را». ادامه مطلب …»

Oct 23

گفتنی است که امام جمعه اصفهان پیشتر در مورد حجاب زنان به خبرگزاری مهر گفته بود که باید چوب تر را بالا برد کار حجاب از تذکر گذشته است.

شعار مردم اصفهان:نیروی انتظامی ! چشم های خواهرم کو؟

Oct 23

کتاب «خاطرات حیدرخان عمواوغلی»به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) «خاطرات حیدرخان عمواوغلی» یکی از کتاب‌های پرفروش نشر نامک است. بخش‌هایی با عنوان خاطرات برای نخستین‌بار به کتاب اضافه شده که این بخش تازه خاطرات اسنادی به قلم علی‌اکبر داور است و با افزودن این بخش قسمت مهم و مهجور مانده مبارزات حیدرخان و دیگر آزادیخواهان آذربایجان را در وقایع مشروطه روشن می‌کند. محمد صدری، مدیرمسوول انتشارات نامک، با اشاره به پرفروش‌ترین کتاب این انتشارات به خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) گفت: «خاطرات حیدرخان عمواوغلی» تالیف ناصرالدین حسن زاده و «خاطرات ملک‌منصورخان قشقایی» به کوشش کاوه بیات و منصور نصیری پروفروش‌ترین کتاب‌ها در حوزه تاریخ به شمار می‌آیند. ادامه مطلب …»

Aug 21

سیمین بهبهانیبانوی غزل ایران و خالق سرود «می سازمت وطن» در ساعت یک بامداد سه شنبه  28 امرداد 1393 خورشیدی در سن 87 سالگی قلبش برای همیشه از تپش بازماند. ادامه مطلب …»

Jun 23

به یاد ندا آقا سلطان

ادامه مطلب …»