Oct 27

همانگونه که هم میهنان گرامی در اتریش آگاهند، کنسرت گروه نسرین حبی، هنرمند بسیار توانا، دوست داشتنی و مردمی ساکن شهر وین، برای همبستگی با آسیب دیدگان زمین لرزه درآذربایجان در روز 6 اکتبردر وین اجرا گردید.
برگزار کننده این کنسرت، که با استقبالی چشمگیر روبرو شد، کانون فرهنگی و اجتماعی اندیشه بود. همانگونه که پیش از آن نیز اعلام شده بود، قرار بر آن بود تا تمامی درآمد دریافتی از این کنسرت به همیاری با آسیب دیدگان زمین لرزه درآذربایجان اختصاص یابد. هیئت مسئولین کانون اندیشه در آخرین نشست خود ادامه مطلب …»

Jun 23

آقای جواد پارساینوشتهً زير متن سخنرانی آقای جواد پارسای است که در برنامهً “جُنگ ماه” کانون انديشه به تاريخ جمعه ۱۵ ژوئن ۲۰۱۲ (۲۶ خرداد ۱۳۹۱) ايراد گرديد و بدينوسيله در اختيار علاقمندان قرار میگيرد.
ناموس، در کتاب غیاث اللغات معانی زیر را دارد: عصمت، عفت: «عِرض و ناموس تو بسلامت باد». (ظفرنامة یزدی). توقع، حرمت از خلق داشتن، نیکنامی، تدبیر و سیاست، ملائکه، احکام الهی، جبرئیل، ادامه مطلب …»

Mar 26

جنگ ماه نوروزی کانون اندیشه که در روز آدینه 23 ماه مارس برگزار گردید با استقبال چشمگیر هم میهنان ساکن شهر وین روبرو شد. بیش از سد (صد) نفر در این همایش شرکت کردند و نوروز را در کنار هم و با هم جشن گرفتند. عباس فیروزبخش که از سوی کانون اندیشه مدیریت این برنامه را بر عهده داشت با خوش آمد به مهمانان گفت که کانون اندیشه نوروز را به همۀ هم میهنان از هر ملیت و قوم و با هر دین و مسلک و اندیشه تبریک و شادباش می گوید. ادامه مطلب …»

Aug 30

جنگ ماه ۲۶ آگوست ۲۰۱۱ – سخنرانی آقای فرخ دریابیگی «تاریخچۀ روابط ایران و اتریش»

Feb 14

در بخش نخست برنامه جنگ ماه فوریه آقای پرفسور دکتر بهمن رنجبر تحت عنوان  مواد معدنی – معادن زغال سنگ، نفت و گاز ایران سخنرانی خواهند نمود.
در بخش دوم این برنامه میز گردی تحت عنوان  گذشته و امروز جنبش در ایران و چشم انداز آن برگزار خواهد شد که در آن خانم ها  سوگل آیرم و شهپر جهان بخش از نهاد دفاع از دمکراسی و آزادی در ایران (ندای ایران) و آقایان جواد پارسای، دکتر کسری لاکانی و پرویز منصوری شرکت خواهند داشت.
زمان: جمعه 19 ماه فوریه 2010، ساعت 18:30
مکان:  Albertgasse 23, 1080-Wien

شرکت در این برنامه رایگان و برای همگان آزاد است.

Jan 10

در بخش نخست برنامه جنگ ماه ژانویه، آقای دکتر داریوش معانی تحت عنوان  اندیشه و عرفان سخنرانی خواهند نمود.

در بخش دوم این برنامه میز گردی تحت عنوان  آیندۀ جنبش و سمت و سوی تحولات در ایران  برگزار خواهد شد که در آن خانم معصومه لطفی و آقایان احسان امینی، آریا خسروی، پرویز منصوری و بابک نیکفر شرکت خواهند داشت.

زمان: جمعه 15 ماه ژانویه 2010، ساعت 18:30  
مکان:   Albertgasse 23, 1080-Wien

جنگ ماه در سومین روز جمعه هر ماه برگزار میگردد.
شرکت در این برنامه رایگان و برای همگان آزاد است.

Dec 16

در جنگ ماه دسامبر، که این بار به شکل ویژه ای برگزار می گردد، به پیشواز شب یلدا و پیروزی روشنایی بر تاریکی می رویم.
در این برنامه  آقایان جواد پارسای تحت عنوان  حافظ و ظلمت شب یلدا و رضا خسروی پیرامون  یلدا در استوره و ادب سخنرانی خواهند نمود.
این برنامه  با اجرای موسیقی سنتی و خاطره انگیز توسط گروهی از دوستان هنرمند و همچنین خواندن اشعاری از حافظ ادامه خواهد یافت.
زمان: جمعه 18 ماه دسامبر 2009، ساعت 18:30
مکان:   Albertgasse 23, 1080-Wien

جنگ ماه در سومین روز جمعه هر ماه برگزار میگردد.
شرکت در این برنامه رایگان و برای همگان آزاد است.

Nov 18

در بخش نخست برنامه جنگ ماه نوامبر آقای جواد پارسای تحت عنوان  ایران ستیزی، بیگانه دوستی سخنرانی خواهند نمود.

در بخش دوم این برنامه آقای دکتر هوشنگ پرویزی پیرامون موانع ساختاری تحقق دمکراسی به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت.

زمان: جمعه 20 ماه نوامبر 9200، ساعت 18:30
مکان:   Albertgasse 23, 1080-Wien
شرکت در این برنامه رایگان و برای همگان آزاد است.

Oct 23

در بخش نخست برنامه جنگ ماه اکتبر سخنران مهمان آقای پروفسور دکتر بهمن رنجبر (استاد دانشگاه مونتان لئوبن) تحت عنوان مواد معدنی و معادن ایران سخنرانی خواهند کرد.

در بخش دوم این برنامه خانم معصومه لطفی (فارغ التحصیل رشته شرق شناسی  و دانشجوی رشته جامعه شناسی) پیرامون بررسی روند حرکت سبز مردمی در بطن اجتماع ایران به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت.

زمان: جمعه 30 ماه اکتبر 2009، ساعت 18:30  
مکان: طبقه همکف، سالن بزرگ – AAI -  Türkenstrasse 3, 1090-Wien

شرکت در این برنامه رایگان و برای همگان آزاد است.

Sep 13

ادامه مطلب …»

Aug 18

ادامه مطلب …»

Jul 09

ادامه مطلب …»