مارس 16

بدین وسیله متن سخنرانی آقای جواد پارسای در جنگ ماه 13 مارس 2015 کانون فرهنگی ـ اجتماعی اندیشه را در دسترس علاقمندان قرار می دهیم:

متن سخنرانی را می توانید در اینجا ملاحظه فرمایید.
ادامه مطلب …»

ژوئن 23

آقای جواد پارساینوشتهً زير متن سخنرانی آقای جواد پارسای است که در برنامهً “جُنگ ماه” کانون انديشه به تاريخ جمعه ۱۵ ژوئن ۲۰۱۲ (۲۶ خرداد ۱۳۹۱) ايراد گرديد و بدينوسيله در اختيار علاقمندان قرار میگيرد.
ناموس، در کتاب غیاث اللغات معانی زیر را دارد: عصمت، عفت: «عِرض و ناموس تو بسلامت باد». (ظفرنامة یزدی). توقع، حرمت از خلق داشتن، نیکنامی، تدبیر و سیاست، ملائکه، احکام الهی، جبرئیل، ادامه مطلب …»

آگوست 30
آگوست 22

1- اندیشه و انسان
شاعر عارف روشن دلِ صاحب نظر، شیخ محمود شبستری (688 – 720 هجری قمری) اشعاری بسیار پرمعنی در بیان مفاهیم و مسائل عرفانی و فلسفی دارد. کتاب معروف او به نام «گلشن راز » صدها سال است که به عنوان گنجینه‌ای بی‌نظیر در جمع دوستدارن اشعار عرفانی دست به دست می‌گردد. اشعار عمیق او در طول قرن‌های گذشته بارها مورد تشریح و تفسیر شعرا و عرفای به نام بوده که مشهورترین آن کتاب‌ها «شرح گلشن راز » از شیخ محمد لاهیجی می‌باشد. چون صحبت از «اندیشه و عرفان» در میان است، مناسب است، اشعاری از شیخ محمود شبستری را در آغاز سخن مورد نظر قرار دهیم.    ادامه مطلب …»

دسامبر 27