Jan 09

گفت‌وگو با استاد ابراهیم دارابی؛ نویسنده و معلم پیشکسوتبرای مطبوعاتی‌ها، انسان‌ها با رویدادها و آثاری که از آن‌ها بر جای می‌ماند، اهمیت پیدا می‌کنند، ولی برخی‌ها هستند که وجه ممیزۀ آن‌ها چیزهای دیگری است و باید آن‌ها را با آن ویژگی‌ها شناخت، از جمله: ادب، متانت و سنگینی در رفتار، گفتار سلیس و حساب شده و از همه مهم‌تر معلم و یاددهندۀ همیشگی. ادامه مطلب …»

Feb 28

یاشار کمال، نویسنده رمان «اینجه ممد» و دارنده جایزه صلح ناشران و کتابفروشان آلمان در پی یک بیماری طولانی درگذشت. او نویسندگان را منادیان زمانه می‌دانست.
یاشار کمال، نویسنده نامدار ترکیه در سن ۹۱سالگی در استانبول درگذشت. او که مهم‌ترین نویسنده معاصرترکیه به شمار می‌رفت، رمان «اینجه ممد» را در سال ۱۹۵۵ نوشت. این رمان او را به شهرتی فراگیر رساند و بارها در سراسر جهان به زبان‌های مختلف ترجمه و تجدید چاپ شد. ادامه مطلب …»

Apr 05

Stefan Zweig اشتفان تسوایگ (۲۸ نوامبر ۱۸۸۱ وین، اتریش – ۲۲ فوریه ۱۹۴۲ پتروپولیس، برزیل) فرزند یک کارخانه دار ثروتمند یهودی بود. در رشته فلسفه در دانشگاه وین تحصیل کرد و درجه دکتری رادر سال ۱۹۰۴ با موضوع پایان نامه فلسفه هیپولیت تن بدست آورد. در جنگ جهانی اول در بایگانی وزارت جنگ خدمت کرد و حاصل آن اندیشه صلح جویی بود که در طول زندگیش به آن وفادار ماند. در پی قدرت گرفتن هیتلر در آلمان، در سال ۱۹۳۴ از اتریش فرار کرد و در انگلستان و سپس آمریکا زندگی کرد. در سال ۱۹۴۱ به برزیل رفت و ادامه مطلب …»

Apr 01

رومن رولان (۲۶ ژانویه ۱۸۶۶ – ۳۰ دسامبر ۱۹۴۴) نویسنده فرانسوی در ۱۸۸۹ در رشته تاریخ ادامه تحصیل داد و در ۱۸۹۵ به رم رفت در رشته هنر مدرک دکترا گرفت. رسالهٔ دکترای او در مورد تاریخ اپرای اروپا پیش از ژان باتیست لولی و آلساندرو اسکارلتی است. پس از اخذ دکترا، سه سال در مدرسه عالی به تدریس تاریخ هنر اشتغال داشت و از آن پس دوره‌ای کوتاه در دانشگاه سوربن تاریخ موسیقی تدریس کرد و تا ۱۹۰۴ رمان ۱۰ جلدی ژان کریستف را به رشتهٔ تحریر درآورد. در ۱۹۱۴ به سویس رفت و ۲۳ سال از عمر خود را در آنجا گذراند. در همان جا با مهاتما گاندی آشنا شد. رومن رولان در سال ۱۹۱۰ مفتخر به دریافت نشان لژیون دونور (بالاترین مدال افتخار فرانسه) شد و در سال ۱۹۱۳ جایزه بزرگ آکادمی فرانسه را به دست آورد. در سال ۱۹۱۶ نیز جایزه ادبی نوبل را به دست آورد.
رومن رولان – زندگی و آثار
ژان کريسف

Apr 01

آفتابگردان – ناصر مؤذن

Mar 07

گابریل گارسیا مارکزمجموعه زیر تقریبا تمامی کتابهای گابریل گارسیا مارکز را که به فارسی ترجمه شده اند پوشش می دهد.
برای دانلود روی لینک ها راست کلیک کرده و گزینه ی save target as را انتخاب کنید : ادامه مطلب …»

Oct 07

همسايه ها

Oct 05

در اين بخش ميتوانيد متن كامل داستانهای كوتاه اين نويسنده را بخوانيد. هم اكنون متن داستانهای «توپ مرواری»، مجموعهً «سگ ولگرد» ، «سايه روشن» ، «زنده بگور» و «سه قطره خون» در اينجا قابل دريافت است. برای خواندن اين داستانها بايد از برنامه Acrobat Reader استفاده كنيد: ادامه مطلب …»

Mar 04

ماهی سياه کوچولو ، صمد بهرنگی

Dec 14

هدف ادبیات