سکوت اروپا در برابر جنایات ترکیه شرم‌آور استیک روزنامه اتریشی سکوت اتحادیه اروپا در برابر جنایات ترکیه در قبال کردها به دلیل منافع شخصی این اتحادیه در مسئله پناهندگان را شرم آور و غیر قابل قبول خواند. به نوشته روزنامه اتریشی «کوریر» : ترکیه وحشیانه علیه حزب کارگران کردستان موسوم به پ ک ک در شهرهای مختلف ترکیه حمله می کند و اتحادیه اروپا به دلیل منافع شخصی سکوت می کند و این شرم آور است. بعضی وقت ها سیاست واقعی نسبتا کثیف است. از آنجایی که اتحادیه اروپا به دلیل هجوم پناهندگان دیگر نمی داند چکار باید کند به رئیس جمهوری تا پیش از این مطرود ترکیه روی آورده و رجب طیب اردوغان را دوباره در اتحادیه اروپا قابل قبول و محفل پسند می کند.

اینکه اردوغان شراکت جدید خود با بروکسل را با چند میلیارد دلار اروپایی شیرین کرده و اما در حال حاضر این چنین بی شرمانه از این وضعیت سوء استفاده می کند تا با همه سختگیری علیه شورشیان پ ک ک حمله ور شده و همچنین تلفات غیر نظامی را به بار بیاورد کاملا غیر قابل قبول است و همین گونه است سکوت اتحادیه اروپا در برابر چنین وضعیتی.

نویسنده در بخش دیگری از این مطلب تصریح کرد، البته هر دموکراتی باید علیه کسی بپاخیزد که تک تیراندازها را به خدمت گرفته و دستور می دهد با تجهیزات سنگین به مناطق مسکونی حمله ورشده و همه کردها را تحت سوء ظن عمومی قرار می دهد، علیه ملت خود جنگ به راه انداخته و تنها به بخشی از مردم خود احترام می گذارد.

اردوغان نباید بتواند بر این مسئله تکیه کند که اتحادیه اروپا به این دلیل که برای آن راهی جز این باقی نمانده که در مسئله پناهندگان با ترکیه هماهنگ شود جرات انتقاد به این کشور را ندارد. وقتی که مسئله حقوق بشر و دموکراسی مطرح است نباید هیچ گونه توافق مشکوکی وجود داشته باشد. اتحادیه اروپا همواره پرچم آزادی را بالا نگه داشته است. اینکه حالا این پرچم را نیمه افراشته بالا برده است نه تنها شرم آور است بلکه بنیان این اتحادیه را متزلزل می کند. بنابراین کسی که از دور نظاره گر جنایات بخصوص از نوع دولتی یک حکومت است خود شریک جرم وی محسوب می شود.

دسامبر 24, 2015 – مجله هفته

نظرات غیر فعال است.

-->